Krašenje smrečice v mestnem parku

V četrtek, 22. 12. 2022, je v trebanjskem parku potekalo krašenje novoletnih smrečic, ki ga je organizirala Zveza kulturnih društev Trebnje v sodelovanju z Javnim skladom RS za kulturne dejavnosti, Območno izpostavo Trebnje.

Naša podružnična šola je okrasila eno izmed 27 smrečic, ki so postavljene v mestnem parku.

Letos smo za okraske poskrbeli učenci in učenke 3. k razreda. Izdelali smo dvoje vrst okraskov: lesene zvezdice iz odsluženih ščipalk in orehovih lupin ter lesene bunkice, ki smo jih poslikali s prazničnimi motivi. Naredili smo tudi verigo iz  posušenih bučnih semen ter tako poskrbeli za ptice v zimskem času.

Pet tretješolk se je s polno vrečo okraskov odpeljalo z avtobusom v Trebnje in smrečico odelo v praznično obleko. Pri tem jim je s čarobnim prahom pomagala in z dobro voljo osrečevala božična Pika Nogavička. Za trud in udeležbo smo dobili tudi nagrado s strani ZKD Trebnje, za katero se zahvaljujemo.

Okrašena smrečica sedaj čaka na snežinke in predvsem na obiskovalce.

V. Kužnik