Sprejem prvošolcev

V četrtek, 8. 10. smo v Šolsko skupnost učencev OŠ Trebnje sprejeli 25 prvošolcev. Učenci 2. in 3. razreda so pripravili program in dogodek popestrili s plesom, petjem, deklamacijami in igrico Debela buča. Predstavnica Šolske skupnosti jim je zaželela, da bi se v šoli dobro počutili, hkrati pa jim je obljubila, da bodo starejši učenci  pazili na njih.

Čebelar na obisku

Tretješolci smo v Tednu otroka povabili v razred čebelarki, ki sta nam predstavili delo čebelarja. Predstavili sta nam avtohtono kranjsko čebelo – sivko, čebeljo družino, razmnoževanje in razvoj čebel, čebelje pridelke, pomen čebel v okolju…  Pokazali sta nam čebelarsko obleko, ki smo jo lahko tudi oblekli. Postali smo pravi čebelarji. Ob koncu smo se posladkali še z medom.

Obvestilo o nošenju mask

Oglejte si obvestili ministrstva in ravnatelja o novih ukrepih zaradi poslabšanja epidemiološke situacije v Sloveniji. Odlok ministrstva o nošenju mask.Prenos Ravnateljevo obvestilo staršem o začasnih ukrepih.Prenos

Kako je zebra posodila črte

V petek smo si ogledali gledališko igro Kako je zebra posodila črte. Zgodba govori o mestu, v katerem je vedno gost promet. V njem živi deček Jaka. Nekega dne Jaka želi na igrišče k prijateljem, da bi jim pokazal svojo novo risbico. A žal ne more prečkati ceste, saj ni ne semaforja, ne policista, ki bi ustavil drveča vozila. Žalostno...