Noč v šoli

V ponedeljek, 25. aprila 2022, ob 18. uri smo v PŠ Dolenja Nemška vas izvedli prvo Noč v šoli. Vstopnico za dogodek si je prislužilo kar 41 učencev od 3. do 5. razreda, ki so prebrali vse knjige za Bralno značko. Poleg tega, da smo z dogodkom nagradili in razveselili pridne bralce, smo ponosni, da smo pri tem spodbujali tudi medgeneracijsko sodelovanje.

Najprej so se učenci zbrali v jedilnici, kjer so dobili vsa potrebna navodila. Nato so se razdelili v pet skupin, saj so imeli na razpolago pravljično, plesno, glasbeno, ustvarjalno in kuharsko delavnico. Učenci so pokazali izjemno zanimanje za vse delavnice in si zaslužijo vse pohvale. Po večerji so odšli v spremstvu učiteljic na krajši nočni pohod z lučkami, ki so jih sami izdelali. Ob vrnitvi v šolo pa so iskali skrite bonbone. Sledilo je pripravljanje postelj v telovadnici. Ko so se namestili po ležiščih, so si lahko ogledali še risanko. Nato smo si zaželeli lahko noč in zaplavali v lepe sanje. Zjutraj smo se vsi zbudili zadovoljni in z velikim zadovoljstvom lahko rečem, da je bila prva Noč v šoli zelo uspešna in že komaj čakamo, da izvedemo naslednjo. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnji povezavi.